Kandavā 05.02.2012. Raimonds Mežiņš


      4. Sv. pēc Epifānijas

      Vai mums skauž, ka Dievs ir labs?

      Mt. 20:1-16

      “Jo Debesu valstība ir līdzīga namatēvam, kas rīta agrumā izgāja strādniekus derēt savā vīnadārzā. Un, saderējis strādniekus par vienu denāriju kā dienas algu, viņš nosūtīja tos savā vīnadārzā. Un viņš izgāja ap trešo stundu un redzēja vēl citus pie tirgus bez darba stāvam un sacīja tiem: noeita arī jūs vīnadārzā, es jums došu, kas nākas. Un tie nogāja. Atkal viņš izgāja ap sesto un devīto stundu un darīja tāpat. Bet, ap vienpadsmito stundu izgājis, viņš atrada vēl kādus stāvam un saka tiem: ko jūs visu dienu šeit stāvat bez darba? Tie viņam saka: neviens mūs nav derējis. – Viņš saka tiem: eita jūs arīdzan vīnadārzā, un, kas nākas, to jūs dabūsit. Bet, kad vakars metās, vīnadārza kungs saka savam uzraugam: pasauc strādniekus un izmaksā tiem algu, iesāc ar pēdējiem un beidz ar pirmajiem. Tad atnāca tie, kas bija derēti ap vienpadsmito stundu, un katrs dabūja pa denārijam. Un, kad pirmie atnāca, tie cerēja dabūt vairāk; bet arī viņi dabūja katrs pa denārijam. To saņēmuši, viņi kurnēja pret namatēvu un sacīja: šie pēdējie strādāja vienu vien stundu, un tu tos pielīdzināji mums, kas dienas nastu un karstumu esam cietuši. Bet viņš atbildēja un sacīja vienam no tiem: draugs, es tev nedaru netaisnību. Vai tu ar mani neesi saderējis par vienu denāriju? Ņem, kas tev pieder, un ej; bet šim pēdējam es gribu dot tikpat daudz kā tev. Vai tad man nav tiesības darīt ar savu mantu, kā es gribu? Jeb vai tava acs ir skaudīga, ka es esmu labs? Tā pēdējie būs pirmie un pirmie pēdējie. Jo daudz ir aicinātu, bet maz izredzētu.”

      Tēzes:

      • Dievs ir tas, Kurš mūs aicina Savā vīna dārzā. Dievs aicina katru cilvēku savā laikā un katram dod Savu algu (žēlastību). Vai mēs to spējam pieņemt? Vai arī mums skauž, ka citiem ir tāda pati žēlastība, kā mums? Kāds draudzē jeb Dieva vīna dārzā ir jau daudzus gadus, bet cits tikai pavisam nesen. Neatkarīgi no ilguma un darbošanās intensitātes, Tas Kungs atalgo visus vienādi. Viņš mūs visus atalgo ar Savu žēlastību. Vai esam priecīgi, ka Dievs pieņem aizvien jaunus strādniekus vīna dārzā? Vai vēlam viņiem svētību un ar prieku redzam kā Dievs viņus atalgo?

      • Ja esam kādreiz uzvedušies tā, ka mums skauž (vai vienkārši esam neapmierināti ar kāda draudzes locekļa darbību), tad varētu būt diva veida problēmas 1) mēs neesam īstajā vietā (aicinājumā); 2) šis draudzes loceklis nav īstajā vietā (aicinājumā). Kā nosaka aicinājumu? Pēc tām Svētā Gara dāvanām, ko Dievs devis! Mums visiem būtu jābūt skaidrībā par tām dāvanām, ko Dievs mums caur Savu Svēto Garu devis. Noskaidrojuši savas top 3 dāvanas, mēs esam aicināti tajās darboties! Aicināt atbilstoši dāvānām darīt to labāko! Kāpēc kādreiz kāds nedara to labāko?

      • Bils Hibels ir izveidojis tādu grafiku saistībā ar 4 grupu cilvēkiem Baznīcā, draudzē. Visbiežāk tie, kuri ir 3. aplī jeb augoši kristieši ir neapmierināti par kaut ko, kas notiek draudzē. Jo … nereti viņi paši nedarbojas saskaņā ar savām dāvanām vai arī redz citus nedarbojamies saskaņā ar savām dāvanām. Tad arī sākas skaušana un neapmierinātība!

      • Lai cilvēki pārietu no trešā apļa uz ceturto, tad vajadzīgas 3 lietas (sk. Bila materiālu). Bibliskā lasīšana ir katra individuāla atbildība. Bībeles lasīšanu var veicināt, nākot kopā ar citiem un studējot kopā. Tad mājās var pārlasīt kādu Rakstu vietu un tad kopā pārrunāt. Kalpošana ir ļoti svarīga lieta. Proti, ka katrs draudzes cilvēks atrod sev kalpošanu (darbošanos Dieva vīna dārzā). Dievam vienmēr ir vajadzīgas palīdzīgas rokas.

      • Trešā lieta, kas ir svarīga, ir bibliskā kopība (Bila materiāls). Tā ir tā sadraudzība, kas pēdējā laikā ir pietrūkusi Kandavas draudzei. Gribētu atzīmēt, ka vislabākā kopība/sadraudzība ir 6-8 cilvēku lielai grupai. Tā ir atgriešanās pie mazām grupām. Tas ir ļoti svarīgi! Mēs nevarēsim jūs saorganizēt pa mazām grupām. Jums pašiem ir jāgrib nākt kopā ar citiem jūsu brāļiem un māsām, lai studētu Bībeli, dalītos pārdomās par savu kalpošanu (vai atrast tādu) un savu personīgo dzīvi: priekiem, bēdām; kārdinājumiem un uzvarām.

      • Bez šīm pēdējām trim lietām kristietis nevar pāriet no augoša kristieša uz pieaugušu, nobriedušu, Kristū centrētu kristieti. Dievs meklē tādus kristiešus, lai mainītu pasauli! Vai Dievs tādus atradīs? Āmen.

You may also like...