Kā ieklausīties Dievā?
1930-to gadu nogalē sarakstīja Džons E. Batersons (John E. Batterson)
(Doktora Boba (A.A. līdzdibinātāja) tuvs draugs)
Kā ieklausīties Dievā?
Šeit ir daži vienkārši ieteikumi cilvēkiem, kuri ir gatavi pamēģināt ko jaunu. Jūs paši atklāsiet vissvarīgāko un praktiskāko lietu, ko cilvēks var iemācīties darīt – būt saiknē ar Dievu.
Viss, kas ir nepieciešams, ir vēlēšanās to godīgi pamēģināt. Katrs cilvēks, kurš to ir darījis patiesi un no sirds, ir atklājis, ka tas patiešām strādā.
Pirms jūs sākat, aplūkojiet šos pamatpunktus. Tie ir patiesi un ir balstīti uz tūkstošiem cilvēku pieredzi:
1. Dievs ir dzīvs. Viņš vienmēr ir bijis un būs.
2. Dievs zina visu.
3. Dievam viss ir iespējams.
4. Dievs var būt visur vienlaicīgi. (Šī ir būtiska atšķirība starp Dievu un mums, cilvēkiem).
5. Dievs ir neredzams – mēs nevaram Viņu ieraudzīt vai sataustīt, bet Dievs ir šeit. Viņš šobrīd ir ar Tevi. Viņš ir Tev līdzās. Viņš ir visapkārt. Viņš ir Tevī. Viņš ir Tavā sirdī.
6. Dievam Tu ļoti rūpi. Viņam interesē Tavas gaitas. Viņam ir plāns Tavai dzīvei. Viņam ir atbilde uz ikvienu vajadzību un problēmu, ar kuru Tu saskaries.
7. Dievs Tev pateiks visu, ko Tev ir nepieciešams zināt. Viņš ne vienmēr Tev teiks, to, ko Tu gribi zināt.
8. Ikviens var izveidot saikni ar Dievu, jebkur un jebkurā laikā, ja tiek ievēroti daži nosacījumi.
Šie ir nosacījumi:
• Esi kluss un mierīgs
• Klausies
• Esi godīgs pret ikvienu domu, kas parādās tevī
• Pārbaudi domas, lai pārliecinātos, ka tās nāk no Dieva
• Paklausi
Paturot prātā šos pamatelementus, tālāk minēti specifiski ieteikumi, kā klausīties Dievā:
1. Atvēli laiku
Atrodi vietu un laiku, kur vari būt viens, klusumā un netraucēts. Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka agri rīti ir vislabākais laiks. Paņem līdzi papīru un zīmuli vai pildspalvu.
2. Atbrīvojies
Apsēdies ērtā pozā. Apzināti atbrīvo muskuļus. Esi brīvs. Nav nekādas steigas. Šajās minūtēs nevajag būt nekādam sasprindzinājumam. Dievs nevar mums piekļūt, ja esam saspringuši un satraukušies par vēlākiem ikdienas pienākumiem.
3. Noskaņojies
Atver savu sirdi Dievam. Vai nu klusām vai skaļi, saki Dievam, ka tu gribētu atklāt Viņa plānu Tavai dzīvei – ka Tu vēlies Viņa atbildi uz problēmu vai konkrētu situāciju, ar kuru šobrīd saskaries. Esi konkrēts un tiešs savā jautājumā.
4. Klausies
Esi mierīgs, kluss, atbrīvojies un atvērts. Ļauj savam prātam būt “brīvam”. Ļauj Dievam runāt. Tavā sirdī un prātā sāks parādīties dažādas domas, idejas un iespaidi. Esi modrs un atvērts ikvienai no tām.
5. Raksti!
Rakstīšana ir šī procesa svarīgā atslēgas daļa. Raksti visu, kas ienāk prātā. Visu. Rakstīšana šajā brīdī ir vienkārši pieraksti, lai vēlāk vari atcerēties. Nemēģini rediģēt vai sakārtot domas šajā brīdī.
Nesaki sev:
Šī doma nav svarīga;
Šī ir pārāk parasta doma;
Šī doma nekādi nevar sniegt vadību;
Šis nu gan nav jauki;
Šis noteikti nav no Dieva;
Šis ir tikai mans subjektīvais viedoklis… utt.
Pieraksti visu, kas ienāk tavā prātā:
Cilvēku vārdus;
Lietas, ko izdarīt;
Lietas, ko pateikt;
Lietas, kas tev jāizlabo.
Pieraksti visu:
Labas domas un sliktas domas;
Patīkamas domas un nepatīkamas domas;
“Svētas” domas un “grēcīgas” domas;
Saprātīgas domas un “trakas” domas.
Esi godīgs! Pieraksti visu! Domas mēdz iešauties prātā ātri, un vēl ātrāk no prāta izšauties, ja vien tās netiek satvertas un pierakstītas.
6. Pārbaudi
Kad domu plūsma norimst, apstājies. Palūkojies uz to, ko esi pierakstījis. Ne visas domas nāk no Dieva. Tāpēc mums nepieciešams pārbaudīt mūsu domāšanu. Šajā brīdī mūsu pieraksti mums palīdzēs, un varēsim aplūkot savas domas. a) Vai šīs domas ir pilnīgi godīgas, “tīras”, nesavtīgas un mīlošas?
b) Vai šīs domas ir saskaņā ar mūsu pienākumiem pret mūsu ģimeni un sabiedrību?
c) Vai šīs domas ir saskaņā ar mūsu izpratni par to, ko mācāmies no garīgas literatūras?
7. Dubulta pārbaude
Kad šaubāmies par kādu svarīgu jautājumu, pajautājiet, ko par šo tavu domu vai rīcību domā kāds cits cilvēks, kas strādā ar divvirzienu lūgšanu? Pa diviem logiem ienāk vairāk gaismas nekā pa vienu. Ja parunāsiet ar kādu, kurš arī tiecas saskatīt Dieva gribu savai dzīvei, viņš par palīdzēt tev ieraudzīt šīs lietas skaidrāk.
Kopā pārrunājiet uzrakstīto. Daudzi cilvēki to dara. Viņi viens otram pastāsta, kādu vadību ir saņēmuši. Šis ir vienotības noslēpums. Katram jautājumam ir trīs puses – tava puse, mana puse un pareizā puse. Vadība mums parāda pareizo pusi – nevis to, kuram ir taisnība, bet kas ir pareizi.
8. Paklausi
Dzīvo saskaņā ar saņemto vadību. Tu vari pārliecināties par šo vadību tikai tad, ja centies to praktizēt. Stūre nevar vadīt laivu, kamēr tā stāv uz vietas. Kad tu ļausies vadībai, rezultāti pārliecinās tevi, ka esi uz pareizā ceļa.
9. Bloki
Ko darīt, ja es nesaklausu nekādas konkrētas domas? Dieva vadība mums ir pieejama kā gaiss, ko elpojam. Ja es klausoties nedzirdu noteiktas domas, tā nav Dieva vaina.
Parasti tas ir tāpēc, ka es atsakos kaut ko darīt:
• Manā dzīvē notiek kas nepareizs, bet es atsakos vai izvairos to labot;
• Man ir kāds ieradums vai kas tamlīdzīgs, no kā es neesmu gatavs atteikties;
• Persona, kurai es atsakos piedot;
• Neveselīgas attiecības manā dzīvē, no kurām nevēlos aiziet;
• Neesmu gatavs atlīdzināt kādu nodarījumu;
• Man Dievs jau ir sniedzis vadību, kurai atsakos paklausīt.
Pārlūkojiet šos punktus un esiet godīgi. Tad centieties klausīties atkal.
10.Kļūdas
Pieņemsim, ka es pieļauju kļūdu, un izdaru kaut ko Dieva vārdā, ko man nevajadzētu darīt? Protams, ka mēs kļūdamies. Mēs esam cilvēki un esam nepilnīgi. Tomēr, Dievs vienmēr ciena mūsu patieso vēlēšanos.
Viņš palīdzēs tikt galā un cauri ikvienai kļūdai, kuru pieļausim. Viņš palīdzēs mums tās izlabot. Taču paturiet prātā šo vienu lietu! Reizēm, kad mēs paklausām Dieva gribai, kāds cits tai var nepiekrist. Tāpēc, ja saskaraties ar pretestību, tas nenozīmē, ka esat kļūdījies. Tas var nozīmēt arī to, ka otrs cilvēks nevēlas zināt vai darīt to, kā būtu pareizi.
Pieņemsim, ka es neesmu izdarījis to, ko jutu, ka man vajadzētu darīt, un iespēja to izdarīt ir pagājusi. Tādā gadījumā es varu darīt tikai vienu – sakārtot šo lietu ar Dievu. Atvainojies Viņam. Lūdz Viņa piedošanu un pieņem Viņa piedošanu, un sāc no jauna. Dievs ir mūsu Tēvs – viņš nav bezpersonisks kalkulators. Viņš mūs saprot daudz labāk nekā mēs paši.
11.Rezultāti
Mēs nekad nezināsim, kā tas ir – peldēt – līdz nebūsim iekāpuši ūdenī un pamēģinājuši. Mēs nekad nevarēsim to piedzīvot, ja patiesi nemēģināsim.
Ikviens cilvēks, kas ir godīgi pamēģinājis šo metodi, atklāj, ka viņā ienāk viedums, kas nenāk no viņa paša, bet ka Augstāks spēks sāk strādāt viņa dzīvē. Tas ir bezgalīgs piedzīvojums.
Ikvienam, jebkurā vietā ir pieejams šis dzīvesveids. Ikviens var izveidot saikni ar dzīvo Dievu, jebkurā laikā un vietā, ja viņš paklausa Viņa nosacījumiem:
Kad cilvēks klausās, Dievs runā.
Kad cilvēks paklausa, Dievs rīkojas.
Tas ir lūgšanas likums.
Dieva plāns šai pasaulei tiek nests uz priekšu pateicoties vienkāršiem cilvēkiem, kuri ir atvērti Viņa vadībai.